Fassaadikatted

Fassaad ei ole ainult kest hoone kaitsmiseks tuule, vihma või külma eest, vaid midagi palju enamat. Fassaad on hoone nägu, mille järgi hoonet tuntakse, kirjeldatakse ja mäletatakse. Fassaad annab hoonele selle iseloomu ja isikupära.

Metall on fassaadimaterjal, mis võimaldab luua kõige erinevamate värvitoonide, pinnakatete, struktuuride ja vormidega fassaade. Metallfassaad – võib kõlada raskelt, aga tegelikult on metallist valmistatud fassaadid kerged ja õhulised, kuna valmistatakse õhukesest lehtmetallist, millele antakse jäikus fassaadidetailide erineva kuju- ja mõõtudega, erinevate aluskonstruktsioonidega, samuti kasutatava materjali eri paksustega.

See kõik kokku annab metallile vaieldamatu eelise teistest materjalidest fassaadimaterjalide ees.

Enamus PARMET®’i toodetavatest fassaadisüsteemidest on tuulduvad fassaadid.

Tuulduv ehk ventileeritav fassaad on hoone väliskesta süsteem, millega luuakse vahe hoone seina ja fassaadikatte vahel. Seega tekitatakse tühimik, milles saab õhk ringleda.

Selline ehitusviis omab mitmeid eeliseid, mis seonduvad eelkõige termoisolatsiooniga, akustikaga, funktsionaalsusega ja esteetikaga. Niisamuti võimaldavad tuulduvad fassaadisüsteemid arhitektile suuremat vabadust hoone kujundamisel.

Kuivõrd metallitoodetel on lai värvi ja pinnakatete valik, on ventileeritavate fassaadilahendustega võimalik luua ilusaid hoone väliskestasid. Nimetatud fassaadikattesüsteemi on võimalik paigaldada nii uutele kui ka vanadele hoonetele, mistõttu on see suurepärane valik ka renoveerimisprojektide jaoks.

PARMET® on valmistanud metallfassaade alates 1994. aastast. Tootevalikus on paneel-, kassett-, sindel- ja komposiitplaadist fassaadid. Oleme valmis pakkuma ja töötlema ka meie põhilisest tootesortemendist väljuvaid fassaadimaterjale, sh kõrgsurvelaminaati (HPL), fiibertsement plaati, jms.

Saavutamaks just tellija poolt soovitud fassaadilahendust, pakume erilahendusi moodsate arhitektuursete tulemuste saavutamiseks.