Liitu meiega

Kandideeri meile tööle!

Oleme alati huvitatud töökate ja andekate inimeste lisandumisest meie toredasse kollektiivi. Seega võid oma sooviavalduse saata ka siis, kui Sinu ametipostile hetkel töökuulutust ei ole avaldatud. Eelkõige on meie jaoks alati huvipakkuvad andekad inimesed, kes sooviksid kätt proovida projektijuhina või projekteerijana, ent muidugi ka tehasetöötajana.

Kui Sulle pakub töötamine Parmetis huvi, saada oma sooviavaldus koos CV ja motivatsioonikirjaga cv@parmet.ee. Täpsusta ühtlasi, kas oled huvitatud tööst kontoris või tööst meie tehases ning milline ameti- või tööpost Sulle huvi pakub.

Kontorid asuvad meil Otepääl ja Tallinnas. Parmeti tootmishoone asub Otepääl.

Tööst Parmetis

Ettevõtte töökeskkond on sageli inimeste jaoks üks olulisemaid faktoreid. Nii on see ka AS Parmeti tööka kollektiivi jaoks. Uurime lähemalt, mis on selles keskkonnas nii erilist ja mida meeskonnaliikmed ise ettevõttest arvavad.

„Imeline tunne on töötada nii stabiilses ettevõttes, kus kümne aasta jooksul olen näinud vaid pidevat arengut,“ kirjeldab büroojuht Sigrid enda emotsioone. Nii pika tööstaaži jooksul on Sigrid näinud ettevõtet liikumas läbi kõikvõimalike raskuste, millest on alati tuldud välja tugevamana kui varem. Naine sattus Parmetisse läbi ettevõtte ühe omaniku Virve Pariku, kes talle tööpakkumise tegi. Eelnevalt töötas Sigrid pangas tellerina. Ta tunnistab, et ei teadnud ees ootavast tööst midagi ning sukeldus pea ees võõrastesse vetesse. Algus oli väljakutsuv, kuid äärmiselt õpetlik. Nüüd, kümme aastat hiljem on ta ikka veel siiralt õnnelik, et ettevõttega koos edasi liikuda saab. Mis puudutab ettevõtte omanikke, siis tõdeb Sigrid, et pole Elmo ja Virve Parikut kordagi kuulnud häält tõstmas. „Nad jäävad alati rahulikuks. Ka siis kui tegu on keerukate projektidega, kus kõik ei suju. Probleemide tekkimisel tegeletakse lahenduste, mitte süüdlaste otsimisega,“ lisab ta.

Tootmisjuht Allan toob positiivse küljena välja ka ettevõtte suuruse. Käsuliinid on lühikesed ja selged ning bürokraatiat on vähe. Ka tema kiidab töökeskkonda ning tingimusi: „Kui ma midagi teen, siis tahan seda teha nii, et silmad säravad ja praegu see nii ka on.“ Allan on ettevõttes töötanud tootmisjuhi kohal neli aastat. Vahepeal käis ta pisut silmaringi laiendamas ning seejärel naases ettevõttesse. Nüüdseks on ta Parmetis tagasi juba poolteist aastat. Terve tema karjäär on olnud seotud tootmise ning tehnikaga. Tal on kokkupuuted nii klaasi, plasti, puidu kui ka trükitootmisega. Töö on jätkuvalt põnev ja väljakutseid jagub.

Maaülikoolis biotehnilisi süsteeme õppinud Karlis saabus ettevõttesse enam kui nelja aasta eest. Ehituse valdkond on tema jaoks alati südamelähedane olnud, mistõttu ei kõhelnud ta hetkekski kui tekkis võimalus kandideerida Parmeti projekteerijaks. Täpsem ametinimetus on konstruktor-projekteerija ning reaalsuses teeb Karlis üha enam ehitusprojekteerimist. Ta hindab töötegemisel paindlikkust. Lisades, et saab oma tööd teha vajadusel kõikjalt. Muidugi on töö tegemiseks kõige mõnusam keskkond ettevõtte kontor, kuna lisaks kõikidele mugavustele, on seal ka äärmiselt sõbralik õhkkond.

Projektijuht Antti nõustub kõigi eelpool kõnelejatega. Tallegi meeldivad nii ettevõtte inimesed, keskkond kui ka töö. “Kui kõik tingimused on loodud, siis on ka tahe panustada”, arvab ta. Antti on ettevõttes töötanud veidi üle nelja aasta ning tuli läbi värbamisbüroo. Ehitussektorisse sattus ta aga juhuslikult läbi tutvuste. Kõrghariduse on ta omandanud Tartu Ülikoolis hoopis majanduse erialal. Esialgu ettevõttesse tööle tulles ei jäänud just kuigi palju aega rahulikuks sisseelamiseks. Kõik protsessid tuli kiiresti selgeks teha, kuna nõudlik Tallinna Vangla projekt ootas lõpetamist. Selle projekti Antti ka edukalt lõpule viis, olles tagantjärgi tänulik, et nii raske kogemuse võrra rikkamaks sai. Töös esineb aeg-ajalt ikka pingeid ja stressi, aga see käib asja juurde. „Oluline on, et probleeme lahendatakse. Mitte lihtsalt see, et probleemid on,“ võtab Antti oma arvamuse kokku.

Ettevõtte uusim liige Keio on värskelt katseaja läbinud. Erinevalt Anttist, on tema sisseelamise protsess olnud suhteliselt rahulik, koosnedes suures osas hinnapakkumiste koostamisest, eelarvestamisest ning objektidega tutvumisest. Naljatledes lisab mees, et proovi objektilt on ta saanud ka päris palju vitsa. Õppinud on Keio Tallinna Tehnikaülikoolis ehituse eriala ning töötanud ka erinevatel ehitusobjektidel. Ida-Virumaalt pärit mees tuli ettevõtte Tallinna kontorisse tööle läbi tööportaali ning kõikide meeskonnaliikmete ja ka töö kohta jagub tal vaid kiidusõnu: „Õnneks on iga päev ja iga objekt erinev ning töö ei ole rutiinne.“

Rutiini puudumist mainib ka ehitusjuht Taavi, selgitades, et iga objekt on tõepoolest eri nägu. Puudub üksluisus ja see on Taavi jaoks väga oluline. Hariduselt on ta ehitusinsener. Eelnev töökogemus on tal projektijuhina veidi väiksemast peatöövõttu teostavast ettevõttest ning samuti ka Ruukkist. Hoolimata sellest, et Taavi ei olnud uute väljakutsete otsinguil, sai ta ootamatult kõne värbamisbüroolt. Teisel pool toru olnud naisterahvas veenis meest vähemalt vestlusele tulema ja kohale tulles selgus, et Parmeti visioon klapib tema omaga. Tööpakkumise vastu võtmisele järgnes kohe üks objekt teise järel, mistõttu Taavi sai end korralikult proovile panna. Tööstaaži on tal ettevõttes üle nelja aasta ning sarnaselt teistele, kinnitab ka tema, et olgu mis on, alati hoitakse kokku.

AS Parmeti kollektiiv toob ühiselt välja nende jaoks olulised väärtused: töötamine stabiilses ettevõttes ning hea töökeskkond; rutiini puudumine; väljakutsete rikas töö; ühtehoidev meeskond; paindlikkus ning hoolivad ülemused.

26.04.2022